Nu apar paginile in Script Creare site cu PHP si MySQL - CMS

Aici prezentati probleme, intrebari, sau orice subiecte legate de scripturi si tutoriale de pe site.
sergiu3
Mesaje: 6

Nu apar paginile in Script Creare site cu PHP si MySQL - CMS

Buna seara.
Folosesc scriptul de la: Creare site cu PHP si MySQL - CMS
Am facut astazi scripul nu mai am nici o eroare, insa nu inteleg rolul site-ului. Avem "Admin" jos , ma loghez

Cod: Selectaţi tot

Adauga meniu nou - Adauga pagina noua
Sterge intreg meniul - Sterge pagina
Am incercat sa adaug acolo dar nu imi apare nimic in site , ramane la fel. Daca merg in directorul pagini gasesc ceea ce scriu eu , dar nu in site. Cum ar fi normal sa apara? Sau mai bine zis care este rolul site ului, banuiesc ca ar trebui sa se adauge meniuri in site. Este vreo procedura de completare? Multumesc anticipat!

MarPlo Mesaje: 4343
Meniurile si paginile pe care le adaugi din Admin trebuie sa apara in site. Nu stiu de ce la tine nu apar. Am testat scriptul si nu mi-a aparut problema de care spui, de aceea nici nu stiu care ar fi cauza la tine.
Totusi, acel CMS e facut mai mult ca obiect de studiu pt. cine vrea sa invete cum se face un cms simplu cu php; acesta fiind un site de cursuri.
Daca nu te preocupa sa inveti php si sa-i studiezi codul, ci doar sa faci un site, e recomandat sa folosesti un CMS mai complet si cu documentatie, cum ar fi:
- BigTree CMS - bigtreecms.org/
- October CMS - octobercms.com/
- Bolt CMS - bolt.cm/

Sau cunoscutele si complexe: Drupal ori WordPress.

Subiecte similare