Erori include in Script autentificare inregistrare

Aici prezentati probleme, intrebari, sau orice subiecte legate de scripturi si tutoriale de pe site.
bgbg
Mesaje: 3

Erori include in Script autentificare inregistrare

Am descarcat scriptul de aici https://marplo.net/php-mysql/inregis ... care" target="_blank
Am siteul html ,la ultimul pas linia

Cod: Selectaţi tot

<?php session_start(); ?>
am pus`o in head e bine?
Am creat tabelele mi-a aparut confirmarea si cand dau sa deschid index1.php ca test imi da:

Cod: Selectaţi tot

PHP Error Message
Warning: include(logare/bazadb.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/a3682007/public_html/Site3/index.php on line 76

Free Web Hosting

PHP Error Message
Warning: include() [function.include]: Failed opening 'logare/bazadb.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/a3682007/public_html/Site3/index.php on line 76

Free Web Hosting

PHP Error Message
Warning: include(logare/login.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/a3682007/public_html/Site3/index.php on line 77

Free Web Hosting

PHP Error Message
Warning: include() [function.include]: Failed opening 'logare/login.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/a3682007/public_html/Site3/index.php on line 77

MarPlo Mesaje: 4343
Salut
Functia session_start(); trebuie adaugata in fisier cu extensia .php, la inceputul fisierului, inainte de alte coduri.
Script-ul nu este inclus cum trebuie in "index.php", calea de includere a fisierului "bazadb.php" in functia include() nu se potriveste cu locatia acelui fisier pe server, in raport cu "index.php". De aceea apar acele erori care precizeaza faptul ca nu gaseste fisierul "bazadb.php" si "login.php".

bgbg Mesaje: 3
Am reusit sa pun inregistrare autentificare si imi merge, dar mai am o intrebare cum pot modifica dimensiunile tabelului in care scrie inregistrare etc...

MarPlo Mesaje: 4343
Codul HTML cu formularul de inregistrare e definit in fisierul "register.php", de la linia 181.
Codul HTML cu formularul pt logare e definit in fisierul "login.php", de la linia 128.

Subiecte similare