Intrebare upload fisier

Aici prezentati probleme, intrebari, sau orice subiecte legate de scripturi si tutoriale de pe site.
claUdiu
Mesaje: 313

Intrebare upload fisier

Buna , am descarcat scriptul de upload fisiere(cel simplu) de pe site , as vrea sa stiu daca ati putea sami ziceti ceva .

Adika cand aleg fisierul si apas pe butonul upload as vrea sa fie un text " Te rog asteapta , upload in curs" , exsita o asemenea functie??pls zicetimi raman dator

THX
Se spune ca...."omul tot invata in viata". Dar...Totusi...Trebie sa ne oprim undeva, nu?

MarPlo Mesaje: 4343
Din ce cunosc nu stiu cum, fiindca la acel script pagina se reincarca pentru upload, iar in cazul asta datele ce se vrea afisate apar dupa ce scriptul si-a terminat executia.

claUdiu Mesaje: 313
Aha , nu ar putea arata nici in pagina cu folmural de uploadat??adika dupa ce apasa pe buton sa apara jos tot pe aceeasi pagina textu "Fisierul se uploadeaza" ??

thx
Se spune ca...."omul tot invata in viata". Dar...Totusi...Trebie sa ne oprim undeva, nu?

MarPlo Mesaje: 4343
Asta inseamna sa fie facut alt script si cu ceva JavaScript.
Ideea e sa deschida, cu atributul target in form, pagina care va face upload intr-o alta fereastra sau iframe.
Butonul actioneaza si o functie JavaScript care afiseaza intr-un tag un text.
Dupa ce se termina incarcarea, scriptul php din ascea fereastra /iframe trimite o comanda JavaScript la fereastra parinte (care are formularul) sa stearga textul de incarcare adaugat de prima functie.

Cam acestia ar fi pasii. Cine are nevoie sa faca, sau mai e un script de Multi-upload la sectiunea de Scripturi di la cursul PHP-MySQL.

Subiecte similare