Link deschis in Popup modal

Discutii si intrebari legate de scripturi si functii JavaScript, jQuery si Ajax, cod JavaScript in general.
royal27
Mesaje: 79

Link deschis in Popup modal

Salut,
nu gasesc cum sa fac un popup modal genul asta: solodev.com/blog/web-design/how-to-make-an-external-link-pop-up-modal.stml
Dar cand dau click pe link sa imi afiseze continutul paginii in popup, eu am asa la link: /privat&room=1&who=1

MarPlo Mesaje: 4343
La mine nu a functionat codul dat pe acea pagina si nu stiu care e problema cu el.

royal27 Mesaje: 79
Ma intereseaza ceva similar,nu neaparat codul ala,in momentul cand dau click pe link sa imi deschida un modal cu continutul paginii pe care o adaug eu
Acel cod l-am incercat eu si doar ma redirectioneaza catre pagina respectiva,nu deschide popup sa imi arate continutul paginii

MarPlo Mesaje: 4343
Iti trebuie un popup modal cu ifrme, astfel adresa de la link-ul tau sa se deschida in iframe-ul din modal.
Vezi ce gasesti pe internet la cautare: modal popup iframe

royal27 Mesaje: 79
am gasit ceva dar nu e functional cum trebuie,momentan am facut asa

Cod: Selectaţi tot

<a href="<?php echo "/privat&amp;who=$chat[0]&amp;chatroom&amp;room=$rid'";?>" onclick="window.open(this.href,'targetWindow','toolbar=no,location=no,status=no,menubar=no,scrollbars=no,resizable=no,width=200,height=170'); return false;"><i  class='gi gi-inbox'></i> </a>
o sa revin asupra lui ulterior

Subiecte similare