Meniu multiplu

Coduri intrebari, probleme legate de HTML, XHTML si CSS
Skeptic
Mesaje: 8

Meniu multiplu

Salut
Am o pagina, sus in header am un meniu "Home" "Forum" "Contact". as vrea sa adaung inca un link "Games". In functie de click pe "Games" s-au doar sa duc mouseul pe "Games" sa mi se deschida in jos alte 2, 3 , 4, linkuri cu jocurile pe care vreau sa le pun. Pentru a fi mai explicit am o mica imagine Imagine

MarPlo Mesaje: 4343
Salut,
Vezi la Cursul CSS, lectia Creare Meniu Dublu cu CSS, exemplu de la Meniu Orizontal-Vertical.

Skeptic Mesaje: 8
Foarte util tutorialul, insa am ceva probleme
Asa arata meniul fara acel css.
URL: s18.postimage.org/k6jmmtgpl/menu2.jpg

Asa arata meniul daca bag css code.
URL: postimage.org/image/bpnual0mj/

Ca sa pun textul pe mijloc inapoi am sters "float:left;" dar submeniu imi apare tot in stanga , am mai incercat mici modificari dar nu am reusit sa-l fac.
As posta si o a treia imagine cu submeniu care apare in stanga, dar vad ca nu pot posta decat 2 url-uri.

MarPlo Mesaje: 4343
Mai mult decat explicatiile si codul din tutorialul de la adresa data mai sus nu am ce sa spun.
Depinde de modificarile facute, cat si de setarile CSS definite pt. alte elemente, dar care influenteaza si pe cele din Meniu.
Poti incepe doar cu codul din tutorial, care functioneaza, apoi treptat adaugi alte elemente si proprietati, verificand daca se schimba si la meniu ceva.

Subiecte similare