Modificari in script php comentarii 3

Aici prezentati probleme, intrebari, sau orice subiecte legate de scripturi si tutoriale de pe site.
designmaniac
Mesaje: 2

Modificari in script php comentarii 3

Salut, am si eu niste neclaritati legate de un comment script pe care l-am gasit la voi pe site:
Am ajuns cu el la stadiul acesta:
designmaniac.comxa.com/site1/tigla-metalica-optima.html

Scriptul utilizat este (script comentarii3.php1).

Prima chestie, ce trebuie sa fac sa nu mai apara bulinele in dreptul la fiecare nume, apoi..
Nu se vede tot scrisul, se duce in dreapta mult in loc sa coboare rand sub rand si as vrea comentariul sa inceapa direct de sub numele celui care a postat.
Cam atat legat de script; si daca puteti sa ma lamuriti cu inca o chestie..
la butonul "trimite", am o clasa hide, care are border:none si vad ca tot apare borderu care este pe input tot apare.
Eu l-am modificat, ca sa fie ca in design-ul meu:
postimg.org/image/lae2341i3/

Astept niste pareri/sugestii.
Ms

MarPlo Mesaje: 4343
Salut
Ca sa nu mai apara bulina la nume, sterge acest cod: " ● " din fisierul php, unde e linia de cod:

Cod: Selectaţi tot

$daten = "\r\n". '<p class="num_e"><span class="clasn"> ...';
Pentru restul cerintelor, trebuie sa modifici proprietatile css ca sa le adaptezi la designul paginii.
De exemplu modifica margin si width la ".bloc_com"si ".comm":

Cod: Selectaţi tot

#cm .bloc_com {
  width:99%;
  background-color:#efeffe;
  margin:2px 0 0 0;
  font-family:Arial, sans-serif;
  font-size:15px;
  padding:1px 2px;
  text-align:left;
}
#cm  .comm {
  margin:1px 0;
  text-indent:12px;
}
- Ca sa nu mai apara bordura la butonul Trimite, adauga direct in tag-ul html: style="border:none;".

designmaniac Mesaje: 2
Dap, ms, aseara cand am postat eram chiaun, am uitat sa ma uit la css-ul campului de comentariu..
Si pt butonul Trimite am rezolvat, am lasat si clasa si am adaugat si style cu border:none;.
ms

Subiecte similare