Problema script logare pe baza de cookie

Aici prezentati probleme, intrebari, sau orice subiecte legate de scripturi si tutoriale de pe site.
fenoxp
Mesaje: 3

Problema script logare pe baza de cookie

Salutare, am și eu un script de muzica magic-love.ml de test pana îmi iau un domeniu stabil însă am o mica problema la cel script. Nu reușesc sa ma loghez adică bag nume și parola corecte dar îmi refreșează pagina , țin sa anunț ca e pe baza de cookies și cineva mia zis ca lipsește un isset însă nu știu exact. Asa ca va rog sa ma ajutați.
Uitați mai jos codul din logarea mea .
acțiunea fiind :

Cod: Selectaţi tot

else if($actiune=="logare") {
$userr = $alex->query("SELECT COUNT(id) FROM utilizatori WHERE nume='".$_COOKIE["nume_alexxx_cookies"]."' AND parola='".$_COOKIE["parola_alexxx_cookies"]."'")->fetch_array();
echo "<title>Logare Cont</title>
<div class=\"head\">Logare Cont</div>
<div class=\"message\"><small>* Logare |
* Înregistrare</small></div>";
if($userr[0]==0) {
online2("Logare cont");
$exista_user = $alex->query("SELECT COUNT(id) FROM utilizatori WHERE nume='".$nume."' AND parola='".$parola."'")->fetch_array();
if($nume=="") {}
else if($exista_user[0]==0) {
echo "<div class=\"warn2\">* Datele sunt incorecte!</div>"; }
if(isset($_GET["eroare"])) {
echo "<div class=\"warn2\">* Trebuie să fi logat pentru a continua!</div>"; }
echo "<div class=\"line22\" align=\"center\">
<form method=\"post\" action=\"".$_SERVER["SERVER_NAME"]."/".$actiune.".html\">
<b>Scrie Numele</b>:
<input maxlength=\"30\" type=\"text\" name=\"nume\" value=\"".$_GET["nume"]."\">
<b>Scrie Parola</b>:
<input maxlength=\"30\" type=\"password\" name=\"parola\" value=\"".$_GET["parola"]."\">
<input type=\"checkbox\" name=\"remember\" checked> <b>Ţine-mă minte!</b>
<input type=\"submit\" name=\"logare\" value=\"Logare\" class=\"button\"></form></div>
<div class=\"line22\" align=\"center\">
Vrei să devi membru? * Înregistrează-te!</div>";
}else{
echo "<meta http-equiv=\"refresh\" content=\"3; url=".$_SERVER["SERVER_NAME"]."/acasa.html\">
<div class=\"warn\">* Te-ai logat cu succes!Aşteaptă să fi redirecţionat către pagina principală!</div>"; }}
- Țin să precizez ca nu dețin găzduire Free. Doar domeniul este Free atât. Dețin găzduire de la server.ro

MarPlo Mesaje: 4343
Salut
Codul acela face refresh cand ia date din cookie si face logarea cu ele.
Ca sa nu mai faca refresh, sterge acest meta-tag din cod:

Cod: Selectaţi tot

<meta http-equiv=\"refresh\" content=\"3; url=".$_SERVER["SERVER_NAME"]."/acasa.html\">
- Daca nu se rezolva asa, scriptul e incomplet.

fenoxp Mesaje: 3
Nu la acel refresh ma refer. Pur și simplu bag user bag parola dau clik pe button și pagina nu se schimba asta e problema ca nu ma redirecționează ca sa ma loghez și să-mi dea sesiune

Aici gasesti în link asta 3 fișiere necesare logare.
http://girlshare.ro/3489797968.8

Uite aici ți-am încărcat tor scriptul. Va funcționare arhiva .Rar
2u.girlshare.ro/download/3172543635/m.rar

MarPlo Mesaje: 4343
Nu ma implic cu astfel de metode.
Daca ai ceva probleme /erori cu un anumit cod care-l postezi pe forum, sau cu script-urile de pe site, incerc sa ajut.

fenoxp Mesaje: 3
Nu te implicit ca nici tu nu știi. Ce forum de cacat

Subiecte similare