Problema

Discutii despre script-uri si coduri PHP-MySQL, precum si lucru cu XML in PHP.
claUdiu
Mesaje: 313

Problema

Buna , Marius am fkt cum miai zis pe email chiar de la inceput , dar imi da erroarea urmatoare :

Cod: Selectaţi tot

Command:	STOR tuba_buyukustun.php
Response:	550 tuba_buyukustun.php: Permission denied
Error:	Critical file transfer error
Se spune ca...."omul tot invata in viata". Dar...Totusi...Trebie sa ne oprim undeva, nu?

MarPlo Mesaje: 4343
Nu stiu care sa fie problema, pare ca tine de server sau de programul pt. FTP, nu de script.
Incearca sa copii fisierul pe calculator, il stergi de pe server si-l urci din calculator modificat, poti incerca si cu add-on-ul de FTP pt. Mozzila, FireFTP, sau prin CPannel-ul hosting-ului, daca nu merge probabil stie adminul serverului findca problema va fi de urcare fisiere intr-un director.
La test, pe serverul acesta nu am observat acea problema.

Uite cate cecva despre eroarea pe care o primesti, cod 550
550 - Permission Errors

Cause
This error message is coming from the FTP Server you are connected to, 550 errors are always permission errors. The text that follows 550 varies from server to server. The 550 error means that you do not have access rights to transfer (download/upload) the file. This also pertains to making new folders on the server or uploading files to the server. Please contact the server administrator for further details.

claUdiu Mesaje: 313
Am rezolvat , am sterg fisierul de pe server si lam uploadat dinou . THX
Se spune ca...."omul tot invata in viata". Dar...Totusi...Trebie sa ne oprim undeva, nu?

Subiecte similare