Script comentarii cu Paginare - Class BaseCM not found

Aici prezentati probleme, intrebari, sau orice subiecte legate de scripturi si tutoriale de pe site.
danvasile122
Mesaje: 3

Script comentarii cu Paginare - Class BaseCM not found

Am incercat scriptul de comentarii cu paginare si imi da eroarea:

Cod: Selectaţi tot

Fatal error: Class 'BaseCM' not found in /home/invingat/public_html/comm/create_table.php on line 8. 
Va rog daca se poate sa ma ajutati , ce inseamna aceasta eroare si la ce se refera.
Multumesc anticipat

MarPlo Mesaje: 4343
Salut
Eroare indica faptul ca fisierul cu clasa BaseCM (class.BaseCM.php) lipseste din script.
Fisierul "class.BaseCM.php" nu e in directorul "comm/", sau ati facut anumite modificari si nu mai este inclus cum trebuie.

danvasile122 Mesaje: 3
Eu am facut download si acolo este , nu am schimbat nimic , sunt incepator si nu stiu prea bine sa fac asa ceva , asa ca totul am lasat asa cum este in scriptul de pe marplo.In directorul comm sunt urmatoarele fisiere:.htaccess , class.BaseCM, class.GetComm, class.SetComm, config, create_table, new , resetcheck, texts.

MarPlo Mesaje: 4343
Tocmai am descarcat si testat script-ul de la: https://marplo.net/php-mysql/script_comentarii-s.php, nu a dat nici o eroare.
In config.php la ultima linie de cod (linia 53) trebuie sa fie:

Cod: Selectaţi tot

include('class.BaseCM.php');
Iar in create_table.php la linia 2 trebuie sa fie:

Cod: Selectaţi tot

include('config.php');
In class.BaseCM.php e clasa definita cu: class BaseCM (linia 3).
- Daca e asa, eroarea nu are de ce sa apara.
Nu stiu de ce la tine apare eroare, si nici nu am cum sa aflu; poate e ceva de la server, incearca pe localhost (de exemplu cu XAMPP).

Subiecte similare