Scripturi de pe site


  1. » sorinbodo
    Salut,
    Am incercat sa folosesc scriptul scris de marplo si imi da eroare de fiecare data cand incerc sa inregistrez un nou utilizator.
    Eroare la...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Daca e script-ul de la pagina: , tocmai l-am testat. Nu apare nici o eroare ca sa corectez ceva.
    Nu stiu de ce la tine apare. Verifica daca e...


  2. » cadou
    Mie nu imi merge acest script: .
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Am testat din nou scripturile pe localhost, si functioneaza.
    Eroarea:
    ... unexpected $end in /home/a5485229/public_html/usrincls/texts.php on line...


  3. » cadou
    Deci dupa logare am codu sa se duca pe pagina personala , si e adresa de genu adresamea/index.php?user=admin .
    Se poate face sa am asa:...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Se poate acea rescriere de adresa URL cu extensie php daca stii structura scriptului si a altor fisiere php care sunt pe server, astfel sa poti...


  4. » steell
    Avatar utilizator
    salut
    Am scriptul asta de pe site:
    // Functia care verifica si creaza obiectul XMLHttpRequest in functie de browser
    function get_XmlHttp() {
    //...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Personal nu am intalnit aceasta problema cu Ajax si www in adresa paginii in Chrome. Ai incercat sa vezi daca in Firefox merge? Daca da,...


  5. » ciobyy25
    Am o rugaminte sunt incepator si nu prea ma pricep sa lucrez in html php.
    Deci mi am facut un site, imi puteti explica cum pun Script inregistrare -...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Mai mult si clar decat este scris in instructiunile de folosire nu e de spus pentru instalare. Nu are rost sa fie repetate aici.
    Trebuie sa...


  6. » tataieee
    Cu respect vă salut !

    Detin un forum, mai exact acesta, adresa URL: arenatech.ro , de curând am găsit un Script de Chat aici la dvs. M-ar interesa...
    Ultimul mesaj » tataieee
    Vă salut!

    Mulţumesc pentru indicaţii, sunt la început în domeniul ăsta şi nu prea mă descurc aşa de bine, am să incerc, poate reuşesc.
    Când o să...


  7. » bvlucretiu
    Bună ziua!
    Am o problemă cu formularul de contact care l-am descărcat din siteul dv. ( ), am respectat toate instrucțiunile din fișierul...
    Ultimul mesaj » AndreyIstetul
    Buna. Instaleaza hmailserver pentru server smtp. Cauta pe google php_openssl.dll si gasesti pt download acel fisier; pune-l in folderul php-ului....


  8. » MarPlo
    Aici este o lista in format JSON cu Judetele din Romania si Orasele asociate fiecarui judet.
    Formatul listei este acesta:
    {
    Judet :{
    Oras :{...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Aici este o lista in format JSON cu Orasele din Romania.
    Formatul listei este acesta:
    {
    Oras :{ woeid :numar_WOEID, cod_postal :nr_cod, latitudine...


  9. » Mikell
    Multumesc pt script in primul rând. am introdus tot si nu ma lasa sa incarc meniu si pagini in site .De fapt nu ințeleg ce este meniu.
    Dă următoarea...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Pentru punctul 1., vezi raspunsul de la pagina: .
    La punctul 2., poate stie altcineva, sau intreaba la sectiunea HTML - CSS.


  10. » Komfort
    Buna ziua,
    Imi merge scrptul de upload de pe siteul dvs. ( Script Multi-Uploader ), dar nu stiu cum sa fac sa am o sectiune de unde pot downloada...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Cred ca nu cionteaza ca esti pe localhost , probabil depinde de tipul fisierelor.
    Link-ul doar deschide adresa respectiva din el. Daca e fisier care...


  11. » patricia
    Buna
    Am incercat un mic script de la php, cel pentru afisare de comentarii in pagina scriptul 3; dar la inceput, cand acele campuri pentru...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    M-am uitat putin in codul Script-ului comentarii 3, asa cum e nu ar trebui sa arate eroare: undefined index ... , doar daca nu ai modificat...


  12. » Dark Angel
    Buna ziua :)
    Astazi am descarcat si eu acel chat simplu si dragut si doresc sa il pun pe forumul meu (intr-un bord sau pe o pagina HTML), dar nu imi...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Buna ziua
    Daca adaugi Script-ul de Chat intr-un fisier HTML, sau template de Forum, adaugat cu <object> sau <iframe> (dupa cum scrie in...


  13. » patricia
    Am incercat sa pun pe o pagina o casuta pentru chat (scriptul e cel de pe site ,varianta mai simpla, care nu necesita css3);
    in locul casutei de...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Textul: nu exista aici chat adaugat apare in camera de chat in care nu a fost adaugat nici un text, sau nu e fisier txt pentru acea camera.
    Problema...


  14. » Liaf
    Salutare tuturor.
    Sunt nou in acest domeniu.
    Am gasit aici acest script: Preluare date din formular si adaugare in baza de date MySQL , si l-am...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Nu stiu tutorial care sa faca exact ce vrei. Sun tutoriale separate, unul iti arata cum adaugi date din formular in baza de date, altul iti arata cum...


  15. » Nick Black
    Salutare.
    Am nevoie de un script php pentru upload pentru galerie de imagini .
    Am gasit pe site la acest link: , dar nu pot downloada acel script...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Ca sa te poti inregistra si autentifica pe site, trebuie ca JavaScript sa fie lasat activat in browser.
    Daca problema e alta, scrie despre ce...


  16. » uzurpatoru
    Salutari, am montat script chatul PHP oferit de voi pe un site de al meu, merge tot ok, ii frumos si simplu, usor de configurat (daca sti basic).
    Am...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Acel script de chat nu area aceasta optiune de pastrare a numelui cu parola pt utilizare.
    Poti insa instala Scriptul Utilizatori -...


  17. » bgbg
    Cand dau la creare tabel din comm/ , in Script Comentarii cu Paginare, apare aceasta eroare.
    PHP Error Message
    Parse error: syntax error, unexpected...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Aceasta eroare apare de obicei din cauza editorului de tex folosit pentru scriere in fisiere PHP, sau salvarea fisierului cu encoding nepotrivit....


  18. » bgbg
    Am descarcat scriptul de aici target= _blank
    Am siteul html ,la ultimul pas linia <?php session_start(); ?> am pus`o in head e bine?
    Am creat...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Codul HTML cu formularul de inregistrare e definit in fisierul register.php , de la linia 181.
    Codul HTML cu formularul pt logare e definit in...


  19. » bvlucretiu
    Am descărcat din Scripturile PHP, scriptul: utilizatori-inregistrare-autentificare-logare , am urmat toți pașii indicați în fișierul html, iar atunci...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Faptul ca nu apare formularul de inregistrare e o problema la codul JavaScript din pagina.
    Incearca sa inlocuiesti in fifierul functions.js din...


  20. » xxdonxx
    Salut
    la scriptul acesta se pot cenzura anumite cuvinte care apar in comentarii?
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Scriptul de comentarii cu paginare nu are creata functie de cenzurare cuvinte.


  21. » xxdonxx
    la scriptul inregistrare - autentificare, logare primesc aceasta eroare cand vreau sa fac un cont nou.

    Warning: mail() : Failed to connect to...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Da, se poate ca inregistrarea sa se faca si fara confirmare prin e-mail.
    Cred ca e scris in fisierul Citeste.html si despre aceasta setare. Sau vezi...


  22. » iluzii
    Salut,
    Sunt un membru noi pe site, sunt incepator pentru php, ma chinui de o saptamana sa fac si eu un site.
    Bun am inceput cu pagina de...
    Ultimul mesaj » iluzii
    mda, mai lamurit mai mult de o gramada .... nu a fost nici-un ajutor ce sa mai ,..................


  23. » lezeualex
    Salut
    As vrea sa te rog daca imi accepti permisiunea de-a edita CMS-ul tau de blog, vreau sa îi fac o tema personalizata in photoshop ,dar am nevoie...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    De obicei aceasta eroare apare din cauza editorului folosit, care a adaugat vreun caracter invizibil la inceputul fisierului, cum sunt editoarele...


  24. » eusebiu24
    Salut.
    Am reusit sa fac pagina de logare si de inregistrare si deasemenea am reusit sa activez acea obtiune ca numai utilizatorii logati ca...
    Ultimul mesaj » eusebiu24
    Nu am reusit... , m sa mai incerc.
    Daca nu da-mi un ex....
    Sau alt script de chat,sau nu stiu.daca stii.cand ai si tu timp.oricum mai incerc si te...


  25. » eusebiu24
    Buna ziua!
    Inainte de a va spune ce problema am vreau sa va spun de unde am luat script-ul.

    # target= _blank target= _blank

    Care ar fi...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Vezi scriptul de chat de la pagina: PHP Script Chat Simplu , are optiune si pt adaugare text in chat doar de catre utilizatorii autentificati....

Permisiunile forumului

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum