Scripturi de pe site


  1. » ionatan
    Avatar utilizator
    Salut,
    De cateva zile tot studiez acest script (Script Utilizatori - Inregistrare si Autentificare / Logare) si nu ii dau de capat la ceea ce vreau...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Daca vrei sa obtii datele utilizatorului in alta pagina decat cea cu ?usr=... in adresa URL, se face asa:
    if(isset($_SESSION )) {
      $_REQUEST...


  2. » nutzu123
    Salut am luat scriptul de voting de pe si nu inteleg de ce imi da eroare la accesare la orice fisier php (Eroare HTTP 500 (Internal Server Error):...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Eroarea 500 e de la server, sau de la o setare gresita /nepotrivita in .htaccess.
    Dar acel script nu foloseste .htaccess, nu stiu care sa fie...


  3. » mihai_d
    Am downloadat scripturile privitoare la formularul de contact (cel care contine fisierul php si javascript).
    As vrea sa stiu cum as putea adauga la...
    Ultimul mesaj » duvibv
    Salut...
    Daca ai completat in fisierul html campul cu telefon si oras intrii in fisierul php! Acolo creezi variabila $telefon=$_POST ;

    si...


  4. » milly62
    Buna,
    Sunt nou in domeniu si as dori sa ma ajutati cu cateva sfaturi.
    Am un site si as dori sa sa implementez Script Utilizatori - Inregistrare si...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Codul dat mai sus:
    if(!isset($_SESSION )) header('Location: /ghidurixxx.php');
    Se adauga in fisier .php , unde e cod intre <php ... ?> , dupa...


  5. » ionatan
    Avatar utilizator
    Buna!
    As vrea sa stiu daca se poate include codul pentru adaugare mesaje si in alte pagini din site de ex nu doar in...
    Ultimul mesaj » ionatan
    Avatar utilizator
    Salut,
    Am facut asa cum ai spus... am sters si apoi am copiat din nou directoarele si fisierele, am facut acea modificare din class.BaseCM.php , la...


  6. » shcarmens
    Buna, am citit instructiunile de utilizare a scripturilor PHP, dar nu am inteles exact cum se procedeaza. Daca e cineva care ma poate lamuri exact...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Am testat iar scriptul si nu am intalnit acele erori.
    Problema ar putea fi ca folosesti un server cu versiune PHP prea veche. Trebuie sa ai PHP 5.2...


  7. » ionatan
    Avatar utilizator
    buna,
    In legatura cu acest script.... totul merge bine pe localhost.....dar pe un host cu plata.... atunci cand adaug cod html la crearea unei...
    Ultimul mesaj » ionatan
    Avatar utilizator
    Buna ziua,
    Va multumesc mult pt rezolvare, asa este, am mai adaugat acea linie care ati spus si s-a rezolvat problema..
    Felicitari celor sau celui...


  8. » marosanadi
    salutare am o intrebare in legatura cu scriptul de chat as dori ca scrollbarul de la camera de chat sa pot sa-l derulez pana sus de tot pentru ca...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Timpul actualizarii prin Ajax se poate modifica in fisierul chatfunctions.php , la codul (linia 375):
    setTimeout('apelAjax()', 1900);
    prin...


  9. » shcarmens
    Am urmat pasii, insa imi da eroare la linia: <?php include('chat.php'); ?> . Nu inteleg de ce?
    Ultimul mesaj » MarPlo
    In cazul acestei erori, problema poate fi si de la linii anterioare liniei indicate, in cazul in care ai uitat vreun caracter de inchidere, precum...


  10. » marosanadi
    Salutare nu stiu daca am postat unde trebuia vreau sa ma ajuti si pe mine daca se poate cu o problema am luat scriptul de logare membri de la tine si...
    Ultimul mesaj » marosanadi
    am rezolvat problema si acum se sterg datele dupa 24 de ore sau cat timp vreau eu sa fie. problema de nu se alimenta campul data era ca se facea...


  11. » marosanadi
    Am decarcat varianta mai noua din scriptul de Inregistrare /Logare si am sa incerc cu acesta insa problema e ca nu vrea sa imi creeze tabelel am...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Dupa cum spune eroarea, accesul la fisierul /usrincls/create_tables.php e interzis, nu are legatura cu datele de conectare la baza de date.
    Incearca...


  12. » steell
    Avatar utilizator
    salut.
    am incercat urmatorul cod de pe site
    <?php
    // setare dimensiuni
    $height = 40;
    $width = 170;
    // definirea cadrului de baza a imaginii...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Cand se lucreaza cu header() , la fel ca si la session_start(), nu trebuie sa ai cod care genereaza date de iesire inainte de linia cu...


  13. » Budau_Daniel
    Buna ziua,
    Sunt nou pe forum si destul de incepator in crearea de site-uri,
    Am intampinat o problema la scriptul de contorizare a numarului de...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Daca $row_ultimele_eveniemnte contine calea si numele fisierului, inlocuieste sirul dintre paranteze cu acea variabila.
    Asa:...


  14. » botavlad89
    Salut ! Am si eu o problema , am folosit un script de paginare de pe situ tau si am o problmea . uite codul:
    $sql =  SET NAMES 'utf8' ;...
    Ultimul mesaj » botavlad89
    Ms mult Marplo asta era buba!! multumesc


  15. » Eddy90
    Salut... de cateva zile ma tot zbat sa rezolv o problema si nu ii dau de cap in nici un fel... am luat modelul de pe acest site de la selectia...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Mai mult decat modificarea prezentata in raspunsul anterior, care exclude inregistrarile cu Null nu stiu cum sa fac.
    Scriptul functioneaza bine asa...


  16. » rianam
    Buna dimineata,

    Dupa lupte seculare care au durat aproape un an, si in mare parte cu ajutorul acestui site minunat, am reusit sa construiesc un...
    Ultimul mesaj » rianam
    Multumesc pt indrumari. Am refacut site-ul in PHP si scriptul functioneaza.


  17. » steell
    Avatar utilizator
    salut. am luat scriptul acesta de upload de pe site
    <?php ...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Multumesc pt. observatie, am corectat in script-ul de pe site ca sa nu mai apara \ sau / in plus dupa numele domeniului.
    Trebuie inlocuit...


  18. » MsT123
    Salut !
    Am incercat sa instalez scriptul cu comentarii + paginare si imi da eroare legata de PDO.
    Fatal error: Class 'PDO' not found in...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut,
    Acele scripturi folosesc clasa PHP PDO pt. conexiune cu MySQL.
    Din enuntul erorii rezulta ca in serverul PHP folosit lipseste, sau nu e...


  19. » ionatan
    Avatar utilizator
    Buna ziua!
    am instalat acest script de comentarii...
    am 2 probleme, si va rog sa ma ajutati,
    am modificat liniile : 52-53, 48, 105, si 115 asa cum...
    Ultimul mesaj » ionatan
    Avatar utilizator
    Va multumesc pt raspuns... si REZOLVARE !!
    Am inlocuit in config.php , linia 22 , asa cum ati spus, si s-a rezolvat. daca nu esti autentificat, in...


  20. » Carlitos
    Salut, am downloadat scriptul pentru chat de pe acest site, am urmarit toti pasii dar imi da o eroare, imi puteti spune ce pot face ca sa mearga?...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Eroarea pare fi cauzata daca folosesti deja acea variabila ( $camera ) in script-ul site-ului, cu valoare de string, sir-text.
    Incearca sa...


  21. » Jinchuuriki
    Salut , am si eu o problema cu scriptul Script Utilizatori - Inregistrare si Autentificare / Logare
    Am editat config.php cu datele care trebuie ,...
    Ultimul mesaj » Jinchuuriki
    Vreau un script care odata CONECTAT pe cont sa intri intr-un panou de control cum e acolo website , adresa , e-mail etc
    .


  22. » MelecaCristian
    am instalat si eu pe serverul meu noul script merge super bine pana la punctul in care un utilizator nou vrea sa se inregistreze sau sa isi...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Merge cu $_SESSION , testeaza si vezi cum e in fisierul test.php .
    La inceputul fisierului unde vrei sa folosesti sesiunea de logare, trebuie sa ai...


  23. » Mr.Sphirit
    Buna ziua , stiu este primul meu post si la primul post ar cam fi trebuit sa ma prezint.
    Am venit cu o problema , cam mare care imi blocheaza...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Daca nu stii de mysqli si pdo, incearca sa studiezi lectiile php-mysql de pe site.
    Nu am cum sa dau exemplu, trebuie modificata metoda setConn() si...


  24. » onu
    Salut
    Cum as putea adauga si optiunea de modificare a meniului / paginii , la acest script gen CMS:
    .
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut,
    E destul de complicat de a face si optiunea de modificare, de aceea nici nu am adaugat asta in script. Este un script de invatare pentru...

  25. Script mail 1416 1

    » nutzu123
    Salut am luat acest script de mail de pe site si nu merge chiar deloc :(
    Stie cineva ce este gresit aici?

    <?php...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Se poate ca functia mail() sa nu functioneze, deoarece php nu e legat si cu un server de mail.
    Localhost pe calculatorul personal, sau unele...

Permisiunile forumului

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum