Scripturi de pe site


  1. » evident
    Avatar utilizator
    hey marplo,unde trebuie sa inlocuiesc email cu emailul adresei mele in scriptul inregistrare,logare autentificare.in ce fisier si pe ce linie....
    Ultimul mesaj » MarPlo
    E scris in fisierul Citeste.html :
    - Adresa de e-mail ce apare la expeditor in mesajele de confirmare inregistrare sau recuperare parola se modifica...


  2. » evident
    Avatar utilizator
    cand bag totul si instalez...dau pe test.php iar undeva sus imi apar erorile astea:

    Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Doar inchide si redeschide browserul.


  3. » evident
    Avatar utilizator
    care m-ar putea ajuta si pe mine cu o chestie.deci am scriptul de commentruri de pe marplo.si vreau ca la fiecare membru care posteaza un comment sa...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Daca e bun sau nu acel cod, vei sti daca il incerci.
    Eu doar am scris ca modalitate unde in script si cum se seteaza adaugarea pozei.
    Poti defini o...


  4. » mari m
    Buna
    Cine imi spune si mie de ce programe am nevoie pentru a descarca cursurile de limba engleza. Si daca se poate sa-mi trimite-ti link cu...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Buna ziua
    Pentru a descarca cursurile de pe site e suficient browser-ul de internet.
    Dupa ce va autentificati pe site, cu un cont inregistrat pe...


  5. » AndreyIstetul
    Buna. Am si eu o problema. Am Wamp si niciodata nu mi-a mers chatul. Ce nu merge? Cand incerc sa scriu un mesaj si apas enter, imi da un sir de...
    Ultimul mesaj » AndreyIstetul
    Buna. Era aceeasi imagini ca s de pe servimg. Uitati, acum sunt online(si voi anunta cand sunt), . E chatul nemodificat cu nimic... Nimic nu i-am...


  6. » LCristian
    Salut, folosesc si as vrea sa renunt la:
     if($continua==='continue') {
            $md5pass = md5($ar_post );    // encript the password...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Codul e modificat fata de cel original, in special unele nume de variabile care au legatura si cu tabelul din baza de date. In cazul asta sunt...


  7. » nutzu123
    Salut,

    Stie cineva cum pot sa fac pe ultimul script ca utilizatorul care se inregistreze sa poata sa adauge mai multe poze pe profilul lui si o...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Acel script nu e facut pt. asa ceva. Ceea ce vrei necesita multe adaugari si modificari, atat la partea MySQL cat si PHP.
    E doar un simplu...


  8. » LCristian
    Salut, am downloadat si instalat scriptul , merge perfect.
    Insa, as vrea sa stiu cum pot modifica butonul de submit in unul ceva mai aratos folosind...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Incearca sa adaugi un input hidden in formular asa:
    <input type= hidden name= login value= Login />
    si sa stergi name= login din codul pt....


  9. » AndreyIstetul
    Buna. Am luat un chat de aici, l-am mai modificat un pic, si merge.
    Problema e ca as vrea sa-i modific si dimensiunile(ca sa-l introduc intr-o...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Incearca sa incluzi fisierul chat.php in acasa.php , adaugand in acasa.php codul de includere:
    include('director/chat.php'); 
    - director e numele...


  10. » legolas
    Salut! Am incercat scriptul postat de tine pe site, merge in teste, insa cand incerc sa-l introduc in cadrul unei pagini php, unde am eu nevoie sa-mi...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Nu stiu care e cauza si nici ce vrea sa spuna acea eroare care nu indica linia si locatia neregulii. Posibil sa aiba legatura si cu alt script...


  11. » MelecaCristian
    target= _blank

    cum il pot modifica sa poata sa imi trimita poze prin email am incercat dar imi da eroare :(
    sa uploadeze ... trebuie un folder...
    Ultimul mesaj » MelecaCristian
    sau mai simplu am gasit :
    Creati

    Index.htm
    <html>
    <head>
    <title>Send an Email</title>
    </head>
    <body>...


  12. » trif
    Avatar utilizator
    salut, am o mica problema si nu stiu cum sa o fac si apelez la tine ca tu cunosti cel mai bine codul, am descarcat scriptul cu nrclick si merge super...
    Ultimul mesaj » trif
    Avatar utilizator
    merge, multumesc frumos, cu stima trif


  13. » stefan32
    Salut, as vrea sa stiu daca ma puteti ajuta cu o problema
    Am luat scriptul de upload de pe site si asa vre sa stiu cum as putea sa fac ca in fata...
    Ultimul mesaj » stefan32
    Multumesc mult


  14. » razvanette
    am facut tot ce scrie in citeste.html si imi da eroarea asta

    Notice: 256 in /home/xfilms/public_html/fisiere/afisare.php on line 41

    Warning:...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Problema ca nu apare formularul cand dai click pe Adauga comentariu nu are legatura cu PHP si nici cu tabelul din MySQL, cauza e faptul ca functiile...

  15. Script contor
    1 2
    4958 16

    » madbusu
    SALUT!
    sunt nou pe aici ....am vazut la tine pe site un script care ma intereseaza, este vorba despre contor vizitatori

    am un site static in mare...
    Ultimul mesaj » teo_dua
    Intr-adevar, am schimbat gazda si merge perfect. Multumesc mult!


  16. » Wayn3
    Folosesc scriptul vostru de upload fisiere.. cel simplu , nu cel multiplu si vreau sa ii mai adaug o functie dar nu am reusit.. vrea sa verifice daca...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Codul pt. executie move_uploaded_file() ar trebui pus in corpul acelei conditii if(), ca sa se execute cand fisierul nu exista. Cam asa:...


  17. » Zmeus
    Cand lucrez cu baza de date nu pot insera intr-o alta pagina (ex:index.php) <?php include('coment.php'); ?> . cand completez datele necesare pt...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Dupa cum e scriptul facut, fisierul in care se includ comentariile trebuie sa fie in afara directorului coment/ (aici doar se salveaza...


  18. » MelecaCristian
    Sall... cine stie un script complet de poll/vot :D

    am cautat pe google am incercat zeci de variante ba imi dadea eroare la baza de date ba nu...
    Ultimul mesaj » MelecaCristian
    am gasit altcumva si cu mai multe optiuni multumesc oricum ... dar tot scriptul tau lam editat si am facut si o baza de date pentru sa poata adauga...


  19. » Stormania
    Salut ! As dori un script bun de vizitatori unici/vizite unice cat mai simplu (fara mysql) cat mai scurt de preferat sa fie bazat pe un anumit fisier...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Este scrip-ul de la pagina Script Contorizare Mini-Trafic Site .
    Contorizeaza si afiseaza: Total-accesari, Record si Curent vizite...


  20. » onu
    am si eu o problema la scriptul pentru upload , adica merge dar imi da o eroare .
    + am editat putin scriptul - Upload in director + alte foldere din...
    Ultimul mesaj » onu
    Multumesc foarte mult !
    nu mai da eroare

    poti pune scriptul si pe site , mie 1 mia dat cv batai de cap si mi se pare f.bun scriptul

    Script:...


  21. » Catalin92
    Buna, am o problema cu scriptul de upload de la voi.
    Vreau sa uploadez un fisier de 9216 Kb (9 Mb) si imi spune ca este prea mare pentru a fi...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Se poate verifica cu functia file_exists($fisier) daca fisierul din $fisier exista deja.
    Se face verificarea inainte de linia in care e codul ce...


  22. » trif
    Avatar utilizator
    salut, am luat codul php de paginare de pe sitele vostru si vreau sa il implementaz la sitele meu si uite cum este el fara paginare <?php
    $litera...
    Ultimul mesaj » trif
    Avatar utilizator
    nu imi merge asa nu stiu de ce. imi afiseaza doar un rezultat din mai multe am facut asa:
    echo '<a href= class.CountAccess.php?urlf= '. $urlf ....


  23. » cicimania
    am o problema cu codul php pentru comentarii, target= _blank , imi da eroare de genul: undefined index :
    request_uri in...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Scriptul de Comentarii 3 nu e facut sa salveze in baza de date, ci salveaza in fisiere pe server. Cel pt. salvat in baza de date e Script comentarii...


  24. » BloodRazor
    Salutare !
    Am reusit sa fac sa functioneze scriptul gen CMS
    Toate bune si frumoase, functioneaza perfect doar ca am o mica problema..ceva ce nu...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Am reusit sa fac sa functioneze scriptul gen CMS
    Toate bune si frumoase, functioneaza perfect ...
    Daca apare undefined variable, inseamna ca...


  25. » The_asylum
    Am descarcat si eu acest Script comentarii cu paginare si nu imi merge imi apare in pagina dar cand dau click pe el nu se intampla nimik,mentionez ca...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Daca ar fi pusa bine calea si fisierul JS in directorul fisiere , atunci, adresa: ar trebui sa afiseze acel fisier, dat la tine da eroare.
    Trebuie...

Permisiunile forumului

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum