Fotografiile amuzante cu veverițe care ridică gantere cu nuci

Spatiu de divertisment: videoclipuri, poze si jocuri.
MarPlo
Administratorul site-ului
Mesaje: 4343

Fotografiile amuzante cu veverițe care ridică gantere cu nuci

Veverițe din Suedia și-au etalat puterea prin ridicarea de gantere cu nuci pe care un fotograf inventiv le-a lăsat în curtea pentru eie.

gym squirrel squirrels mid-lift

"Am facut un loc afară unde am pus scena cu nucile", a spus Geert Weggen, în vârstă de 52 de ani, care a pus în scenă fotografia cu veverițe s8 nuci în pădurea din apropierea casei sale din Bispgården, Suedia.

Weggen a declarat pentru Agenția de Știri Caters că a mai hrănit adesea din grădina sa, dar a dorit să ridice ștacheta.
Pentru a atrage animalele să "ridice greutăți", fotograful a explicat că a fixat "nucile pe un știft și le-a agățat în aer”.
Apoi a pus niște alimente deasupra, astfel încât rozătoarele să urce la ele, să se agate de "gantera cu nuci" astfel încât să pară că ridică greutăți.

Configurarea ingenioasă a durat zile pentru a filma. A capturat imagini de la numai 9 metri distanță.
Unii ar putea critica fotograful pentru hrănirea animalelor sălbatice. Cu toate acestea, Weggen susține că "majoritatea au grijă de ei înșiși și nu au nevoie de mâncarea mea pentru a supraviețui".

Subiecte similare