Cerere script comentarii

Aici adaugati Cererile sau Ofertele dv. de script-uri, proiecte website sau Traduceri.
Giurgiu
Mesaje: 8

Cerere script comentarii

Buna ziua,
Aveti cumva un exemplu de creearea unei forme de comentarii(se mai numeste si guestbook) in PHP. care sa fie introdusa intr-o pagina html?
Cum aveti aici aceasta fereastra unde scriem si mesajul este trimis in baza de date si apoi il putem vedea pe pagina

Multumesc

MarPlo Mesaje: 4343
Sunt niste scripturi de comentarii pe site, facute cu mai bine de 8 ani in urma, nu stiu daca functioneaza pe noile versiuni PHP.
Vedeti:
- marplo.net/php-mysql/script_comentarii
- marplo.net/php-mysql/script_comentarii2

Giurgiu Mesaje: 8
Multumesc inca o data
Am incercat primul script si functioneaza !
Acum urmeaza sa vad cum le adaptez in htm-ul meu

Giurgiu Mesaje: 8
Doresc sa fac o modificare sa imi permita sa adaug inregistrari multiple.
Acum imi spune ca am adaugat o inregistrare in ultimile 5 minute
Vreau sa scot aceasta restrictie. Unde o gasesc?

Multumesc

Edit:
Am rezolvat!
Am modificat (am pus 1 ) in fisierul class Set Comm din directorul com.

Giurgiu Mesaje: 8
Am instalat script de inregistrare/autentificare si functioneaza.

Am instalat script de comentarii si functioneaza.

1.As vrea pe pagina unde este formularul sa ramana numai formularul iar comentariile sa fie trimise in pagina utilizatorului sau intr-o fila separata dar tot a utilizatorului unde numai el sa aiba acces.
-
Am inteles ca este posibil acest lucru daca ii scrii calea unde trebuie sa ajunga comentariul, dar eu nu stiu unde si cum trebuie scris (domeniu.ro/pagina_mea.php sau cum.
- care este adresa paginii care contine informatiile utilizatorului inregistrat

2. Daca cineva completeaza formularul de contact si nu este logat ca utilizator, cand apasa trimite, sa-i raspunda: : "pt a trimite este necesat sa fii utilizator. "

Nu stiu cum sa-i scriu aceasta conditie si unde sa o pun.

Va multumesc

MarPlo Mesaje: 4343
Pentru a combina cele doua scripturi ca sa functioneze cum doriti dv. necesita modificari in scriptul de comentarii cu o fila noua adaptata la scriptul de logare, si teste de verificare.
Dar persoana care le-a facut, in urma cu 7-8 ani, nu se mai ocupa de ele.

Subiecte similare