Cerere - Modificare cod galerie

Aici adaugati Cererile sau Ofertele dv. de script-uri, proiecte website sau Traduceri.
palpabil
Mesaje: 7

Cerere - Modificare cod galerie

Slautari tuturor.
Ma puteti ajuta sa modific urmatorul cod, ca sa nu imi mai apara galeria sub forma de filmulet ci ceva de genu:
google.de/search?q=galerie+foto&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCAQsARqFQoTCJCJ2---1MgCFcRbLAodCW8OpA&biw=1366&bih=635

Acesta este codul:

Cod: Selectaţi tot

<object width="464px" height="348px" type="application/x-shockwave-flash" data="//ilo-static.cdn-one.com/iloapp/gallery/swf/embedFlashGallery.swf?albumId=0&galleryLocation=galerie&domainName=restaurant-gartenfreunde-ehningen.de" name ="embedFlashGallery"><param name="movie" value="//ilo-static.cdn-one.com/iloapp/gallery/swf/embedFlashGallery.swf?albumId=0&galleryLocation=galerie&domainName=restaurant-gartenfreunde-ehningen.de" /><param name="quality" value="high"/><param name="bgcolor" value="#000000"/><param name="allowScriptAccess" value="always"/><param name="allowFullScreen" value="true"/><param name="wmode" value="opaque"><a href="//galerie.restaurant-gartenfreunde-ehningen.de/#!album-0" target="_blank">//galerie.restaurant-gartenfreunde-ehningen.de/#!album-0</a></object>

MarPlo Mesaje: 4343
Salut
Nu poti sa modifici galeria care e afisata prin acel cod. Elementul <object> doar preia si afiseaza continutul de la adresa sursa.
Ca sa modifici galeria aceea trebuie modificata direct sursa (fisierul "embedFlashGallery.swf") pe site-ul de unde e preluata.

palpabil Mesaje: 7
Site-ul imi ofera doar index.php care este compus din

Cod: Selectaţi tot

<!DOCTYPE html>
<html lang="en-US">
<head>
   <title>Restaurant Gaststätte Gartenfreunde-Ehningen</title>
   <meta charset="utf-8" />
   <meta name="generator" content="iloapp 2.1"/>
   <link rel="shortcut icon" href="//ilostatic.one.com/iloapp/gallery/images/favicon.ico" type="image/vnd.microsoft.icon"/>
</head>
<body>
   <script>
      (function () {
         var script = document.createElement('script');
         script.src = '//ilostatic.one.com/iloapp/gallery/js/init.js?' + (new Date).getTime();
         document.documentElement.firstChild.appendChild(script);
      })();
   </script>
   <noscript><iframe src="//ilostatic.one.com/iloapp/gallery/html/nojs_1_en-US.html" frameBorder="0" style="position: absolute; left: 0px; top: 0px; width: 100%; height: 100%;"></iframe></noscript>
</body>
</html>
nu cred ca se poate face ceva nu?
Asta e pagina unde vreau galeria: restaurant-gartenfreunde-ehningen.de/

Mersi pentru tot ceea ce faci. Ma ajutat mult site-ul tau.

MarPlo Mesaje: 4343
Daca acea galerie este adaugata si oferita de ei intr-un fisier ".swf" (facut cu flash), sau film, nu merge modificata pe site-ul tau.

palpabil Mesaje: 7
Am folosit <iframe>, e mai simplu.
restaurant-gartenfreunde-ehningen.de/galerie.html

Inca lucrez la pagina ca sa ii dau un aspect mai placut :) Ma voi ocupa zilele urmatoare. Mersi inca odata pentru tot.

Subiecte similare