Problema cu scriptul de e-mail cu cod de verificare

Aici prezentati probleme, intrebari, sau orice subiecte legate de scripturi si tutoriale de pe site.
robert46
Mesaje: 2

Problema cu scriptul de e-mail cu cod de verificare

Buna ziua
Am instalat scriptul de e-mail in pagina de contact (acela cu codul de verificare generat de gmail). Functioneaza OK.
Problema este ca mai am o pagina de suport, unde as dori sa am adresa de destinatie alta decat cea in pagina de contact. Dupa ce completez formularul imi afiseaza "Eroare. Campuri necompletate".
Functia din pagina de suport apeleaza un alt fisier php in care este modificata doar adresa de destinatie, dar acelasi contact.js. Am incercat si cu 2 fisiere separate contact.js, fara rezultat, acelasi mesaj de eroare.
Site-ul este html5 si css3.
Aveti idee unde ar putea fi problema, avand in vedere ca scriptul de pe pag de contact trimite mesajele iar cel din pagina suport nu?

MarPlo Mesaje: 4343
Salut
Nu stiu sigur, probabil adresa din JavaScript catre fisierul php, sau numele campurilor din formular.
Daca ai lasa adresa paginii, poate observ ceva legat de problema in cauza.

robert46 Mesaje: 2
Multumesc de raspuns. Problema s-a rezolvat, intr-adevar, numele campurilor din formular era buba. Omisesem sa le modific si pe acelea :)

Subiecte similare