Script Close Tab

Discutii si intrebari legate de scripturi si functii JavaScript, jQuery si Ajax, cod JavaScript in general.
MelecaCristian
Mesaje: 176

Script Close Tab

Buna Useri marplo stie cineva un script fie el php sau js mai mult js cred

Cand vrea sa scoata tabul de la site sa ii apara un mesaj de exemplu sunteti sigur/a ca doriti sa parasiti acesta pagina si cand da ca ok sa il redirectioneze catre o pagina oarecare din site sa raspunda la intrebari(aia fac eu)

am un script doar imi arata doar mesaj cand scoate tab dar mie imi mai trebuie si sa il redirectioneze catre o pagina noua.

multumesc tuturor ce isi dau interesul` :)
„Uneori o greşeală poate fi tot ce este necesar pentru o realizare valoroasă.” — Henry Ford

MarPlo Mesaje: 4343
Salut
Posteaza script-ul pe care il ai, poate merge adaugata usor la el optiunea de redrirect.

MelecaCristian Mesaje: 176
Salut Marius ,
Uite acesta este js ce il folosesc :

Cod: Selectaţi tot

<script language="JavaScript">
    window.onbeforeunload = confirmExit;
    function confirmExit() {
      <!--Aici apare mesajul-->
        return "Domnule sau doamna sunteti sigur/a ca doriti sa parasiti siteul acesta ???";
     <!--Aici se tarmina mesajul-->
    }
</script>
Am pus indicatiile acelea pentru a vedea mai usor unde apare mesajul si ar mai trebui doar url cumva adaugat :D este posibile sa fie ca la redirectionare cu header ???
„Uneori o greşeală poate fi tot ce este necesar pentru o realizare valoroasă.” — Henry Ford

MarPlo Mesaje: 4343
Am incercat sa bag un redirect in functia confirmExit(), cu window.location , si deschidere pagina noua cu window.open(), dar tot se inchide.
Nu stiu daca se poate, ma depaseste.

MelecaCristian Mesaje: 176
Ok marius nu este nimic multumesc oricum ...:D
„Uneori o greşeală poate fi tot ce este necesar pentru o realizare valoroasă.” — Henry Ford

Subiecte similare