Afisare Utilizatori in Script Inregistrare si Autentificare

Aici prezentati probleme, intrebari, sau orice subiecte legate de scripturi si tutoriale de pe site.
Avatar utilizator
ionatan
Mesaje: 94

Afisare Utilizatori in Script Inregistrare si Autentificare

Salut, si bine v-ar regasit dupa o pauza indelungata!

Am descarcat ultima versiune a scriptului "Script Utilizatori - Inregistrare si Autentificare / Logare " am respectat toate instructiunile dar totusi am o problema: pe pagina test.php nu imi afiseaza
Total utilizatori inregistrati:
Ultimul utilizator:
Utilizatori Online:

dar pe pagina personala afiseaza corect :
Total utilizatori inregistrati: 2
Ultimul Utilizator: ionatan
Toti Utilizatorii
Utilizatori Online:
admin
specific ca nu am editat nici un fisier , doar config.php din "usrincls/".
Cumpără adevărul, şi nu-l vinde, înţelepciunea, învăţătura şi priceperea.
https://www.crestinmultimedia.com/

MarPlo Mesaje: 4343
Salut
In fisierul "class.Users.php" din "usrincls/" sterge acest cod de la linia 88.

Cod: Selectaţi tot

if(isset($_GET['usr'])) 
Sa ramana doar:

Cod: Selectaţi tot

$this->usersOn(); 
- Sau descarca iar scriptul.

ionatan Mesaje: 94
Salut,
As vrea sa folosesc si in alte pagini formularul de mesaje si afisarea lor ca si comentarii pe pagini , ma refer acela din pagina personala - se poate ?
Dupa ce adaug un mesaj imi apare :

Cod: Selectaţi tot

Warning: include(usrtempl/msgdel.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /homepages/8/d279995505/htdocs/webtv/usrincls/msgs.php on line 16

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'usrtempl/msgdel.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php5') in /homepages/8/d279995505/htdocs/webtv/usrincls/msgs.php on line 16
Dupa un refresh la pagina nu mai apare eroarea.

De asemenea nu imi afiseaza fotografia care o includ optional, imi apare doar denumirea ei.
La editari optionale nu imi afiseaza corect de ex ... o?i, nici s? v? lecuiasc? r?nile. ...
Si mai o chestie.
Atunci cand ma autentific cu facebook. yahoo .. nu mai am pagina personala... se poate face vreo setare ??
Multumesc mult !
Cumpără adevărul, şi nu-l vinde, înţelepciunea, învăţătura şi priceperea.
https://www.crestinmultimedia.com/

MarPlo Mesaje: 4343
Formularul de mesaje din scriptul inregistrare autentificare nu merge in alte pagini; pentru asta e Scriptul de Comentarii.
Scriptul nu are pagina personala pt. utilizatori logati prin Facebook, Yahoo, Google. Asta o face cine este interesat si se pricepe.

La test scriptul afiseaza si poza, nu stiu ce modificari ai facut sau unde nu afiseaza.
Poate daca lasi adresa paginii sa pot vedea.

Subiecte similare