Cerere script verificare si adaugare numere in baza de date

Aici adaugati Cererile sau Ofertele dv. de script-uri, proiecte website sau Traduceri.
axel
Mesaje: 1

Cerere script verificare si adaugare numere in baza de date

Cine ma poate ajuta si pe mine cu o baza de date ceva gen adaug o lista de numere de telefon imi memoreaza numerele apoi imi arata din lista numerele care nu se afla in baza de date, apoi sa adaug alta lista si tot asa sa imi memoreze numerele si sa imi arate pe cele care nu se afla in baza de date se poate sa ma ajute cineva nu am cunostinte in crearea unei baze de date. Multumesc

andras Mesaje: 430
Este prea general ceea ce ceri. Daca vrei MySQL si ai instalat XAMPP poti intra in Phpmyadmin unde creezi o baza de date MySQL si la inceput creezi doar o tabela, iar din PHP te conectezi la respectiva baza de date si cu inructiunile SQL si un formular HTML o populezi cu ce vrei. Nimeni n-o s-o faca in locul tau dar te putem ajuta cind ceva nu-ti iese. E multa munca individuala, am trecut si eu prin asta. Bafta!

MarPlo Mesaje: 4343
Salut
Daca stii php, te pot ajuta lectiile de pe site despre php si mysql. Inveti cum se creaza un tabel intr-o baza de date, apoi cum se face Insert si Select.
Unde nu te descurci, posteaza codul pe care-l scrii si ce nu-ti iese cum vrei.

Subiecte similare