Formular preluare si afisare date

Discutii despre script-uri si coduri PHP-MySQL, precum si lucru cu XML in PHP.
ionutzz23
Mesaje: 12

Formular preluare si afisare date

Salut , am revenit deoarece am nevoie de ajutor-ul vostru , curand am "deschis" un site si am nevoie de un formular de preluare si afisare date...este vorba de un formular unde vizitatorii sau membrii sa trimita bancuri si acestea sa fie afisate intr-o pagina anterioara , si va rog daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu fisierele de la acest script , o zi buna in continuare

MarPlo Mesaje: 4343
Din lectiile de la Cursul PHP-MySQL, daca sunt studiate, la lucru cu formulare si fisiere ai putea invata sa faci un astfel de script.
In principiu e nevoie de 2 fisiere de baza. In unul e creat formularul si scriptul care preia datele prin $_POST si le salveaza intr-un fisier text, iar al doilea fisier, .php, citeste cu "file_get_contents()" continutul fisierului text.

- Te poti folosi de scripturile pentru adaugare comentarii de la pagina Scripturi PHP.
Daca vrei fisiere facute gata, le gasesti acolo, cu explicatii detaliate in ele. Trebuie doar sa le adaptezi /modifici pt. ce iti trebuie.
In rest, posteaza ce ai facut tu, unde nu te descurci la ce ai facut si ce erori da, sau ce nu functioneaza.

ionutzz23 Mesaje: 12
OK , hai ca iau acum scriptu pentru comentarii si il modific , iti multumesc mult, daca vor aparea erori voi posta aici , o zi buna in continuare

Subiecte similare