Instalare Microsoft sql Server 2005 Express Edition

Aici este locul unde puteti scrie despre orice probleme /intrebari, in limita bunului simt, care nu au legatura cu subiectele din celelalte forumuri, sau cu materialele de pe site.
patricia
Mesaje: 82

Instalare Microsoft sql Server 2005 Express Edition

Am incercat sa instalez Microsoft sql Server 2005 Express Edition, dar nu reusesc. La ultima etapa la "Setup progress-sql server database service" imi apare:
"An instance with the same name is already installed on your computer"
Am incercat sa dezinstalez din control panel versiunile anterioare de sql, dar tot nu merge ; iar daca in timpul instalarii, la Named Instance incerc sa modific numele sa scriu altceva in loc de sql express tot imi da eroare.
Ce trebuie sa fac, poate sa imi spuna cineva care sunt pasii exacti pt. instalare?

MarPlo Mesaje: 4343
Buna
Nu am lucrat cu Microsoft SQL Server, si nu stiu exact rezolvarea la aceasta problema. Dar pe internet am vazut ca mai sunt persoane care au intampinat aceasta problema /eroare; iar multe din intrebarile lor au si raspunsuri, poate chiar rezolvarea.
Daca ajuta, vezi prin paginile rezultate de aceasta cautare pe net: Microsoft sql Server 2005 Express Edition an instance with the same name is already installed on your computer .

Subiecte similare