jQuery si Wamp

Aici este locul unde puteti scrie despre orice probleme /intrebari, in limita bunului simt, care nu au legatura cu subiectele din celelalte forumuri, sau cu materialele de pe site.
legendary
Mesaje: 14

jQuery si Wamp

Ma tot gandesc ca de fiecare data cand introduc jQuery in site dureaza cam 60 secunde deoarece incearca sa faca nu stiu ce redirect la main-hosting. Prima parere este ca acest lucru este datorat hostului unde am ales proiectul.
1. Pot bloca de tot acel reuest la main-hostig?(ma gandeam ca ar fi posibil din htacces)
2. Wamp-ul dupa un minut de la deschidere imi da blue screen si restarteaza PC-ul. A mai patit cineva la fel?(o sa-l reinstalez maine)
3. Wamp-ul se descurcua cu jQuery? Are aceleasi calitati ca un hosting(ma refer in timpul creari proiectului, dupa ce il termin este logic ca-l mut pe un hosting.)
4. jQuery este suportat de majoritatea hostingurilor?

steell Mesaje: 190
Eu folosesc dintotdeauna Wamp 5 si imi merge perfect, nu am avut probleme; din cate am vazut la altii acea probleme cu blue screen, poate aparea din cauza ca nu a fost descarcat corect programul (este corupt).
Incearca sa descarci altul.
jQuery din cate stiu nu depinde de programul sau hostul folosit, este prelucrat de browser, doar sa adaugi biblioteca jquery in zona head a paginii web.

legendary Mesaje: 14
O sa incerc sa reinstalez programul si revin cu un edit.
Uitati un exemplu, pe pagina:
blog.ro-on.eu/testbutton.html
- (sa nu se considere spam, pe site-ul respectiv doar am testat un script dupa net, puteti verifica sa vedeti ca e gol.

steell Mesaje: 190
Este scriptul lui MarPlo, si cel putin la mine functioneaza perfect.
Incearca sa descarci alt program, nu il instala tot pe acela pt ca, cum am zis, poate fi corupt si nu rezolvi nimic daca il instalezi tot pe acela.

legendary Mesaje: 14
Problema rezolvata, se pare ca facea redirect la o pagina de 404 din cauza ca nu exista fisierul pentru css.
Am rezolvat cu .htacces.

Subiecte similare