Link redirectioneaza gresit

Discutii despre script-uri si coduri PHP-MySQL, precum si lucru cu XML in PHP.
Jimmi
Mesaje: 8

Link redirectioneaza gresit

Salut,
am facut pe pagina un buton si l-am facut sa ma redirectioneze catre o alta pagina.Problema e ca mereu ma redirectioneaza gresit si nu citeste /

Cod: Selectaţi tot

<a class="button_lrg button_green button_go float_right" href="<?php echo Config::$_PAGE_URL; ?>/customer/tickets/create.php"><span></span>Create a ticket</a>
Teoretic trebuie sa ma trimita catre: site.com/customer/tickets/create.php
dar pe mine ma tot redirectioneaza catre: site.comcustomer/tickets/create.php

MarPlo Mesaje: 4343
Salut,
Codul link-ului pare in regula. Vezi in sursa html a paginii (Ctrl+U) daca adresa href de la link e asa cum vrei.
Daca e corecta, problema ar putea fi de la .htaccess.

Jimmi Mesaje: 8
Pare ok, apar doua // dar pare ok

Cod: Selectaţi tot

<a class="button_lrg button_green button_go float_right" href="http://site.com//customer/tickets/create.php"><span></span>Create a ticket</a>
E posibil ca problema sa fie din .htaccess. pentru ca problema a aparut dupa instalarea certificatului SSL dar nu inteleg unde e problema in .htaccess. am adaugat doar codul asta azi

Cod: Selectaţi tot

RewriteRule ^customer/tickets/create?$ customer/tickets/create.php
dar tot nu se schimba nimic.Oricum, in CTRL+U apare site-ul normal chiar daca el are ssl si teoretic trebuie as apara cu https

MarPlo Mesaje: 4343
Nu prea e ok daca ai doua slash-uri '//' intre numele de site si restul adresei.
Incearca codul asa in php (fara / inainte de customer):

Cod: Selectaţi tot

<a class="button_lrg button_green button_go float_right" href="<?php echo Config::$_PAGE_URL; ?>customer/tickets/create.php"><span></span>Create a ticket</a>
Vezi in sursa html daca adresa e corecta; daca si in acest caz nu functioneaza poate ai si alte coduri in htaccess care redirectioneaza acea adresa, sau poate in create.php.

Jimmi Mesaje: 8
Am rezolva problema din htaccess. Am adaugat un slash dupa .com

Subiecte similare