Multiuploader incarcat cu ajax nu functioneaza

Aici prezentati probleme, intrebari, sau orice subiecte legate de scripturi si tutoriale de pe site.
andras
Mesaje: 430

Multiuploader incarcat cu ajax nu functioneaza

Salut,
Am o problema cu multiuploader. Formul este definit tot in fisierul apelat cu ajax (simlificat):

Cod: Selectaţi tot

<?php
$re_html .= '<script type="text/javascript" src="js/upload.js"></script>';
....
$re_html .= '<form id="uploadform" action="uploader.php" method="post" enctype="multipart/form-data" target="uploadframe" onsubmit="uploading(this); return false;">';
$re_html .= '<input type="file" class="file_up" name="file_up[]" />';
$re_html .= '<input type="submit" value="UPLOAD" id="sub" />';
$re_html .= '</form>';
$re_html .= '<a href="#" onclick="add_upload('.'uploadform'.'); return false;" title="Adauga element nou">Adauga casuta upload</a>';
?>
Nu merge add_upload si nu adauga element nou de upload (adica upload functioneaza numai cite un fisier). Am incercat mai multe variante, am pus

Cod: Selectaţi tot

<script type="text/javascript" src="js/upload.js"></script>
si in pagina dar tot nu face. Cum pot rezolva?
- Multiuploader a functionat bine dar are probleme numai de cind l-am inclus in fisierul apelat de ajax.
Multumesc.

MarPlo Mesaje: 4343
Salut
E gresala la linia de cod cu "onclick". In codul html rezultat trebuie ca parametrul de la functia add_upload() sa fie intre propriile ghilimele, care se adauga cu escape (caracterul "\" in fata) in sir delimitat de acelasi tip de ghilimele.
Incearca asa:

Cod: Selectaţi tot

$re_html .='<a href="#" onclick="add_upload(\'uploadform\'); return false;" title="Adauga element nou">Adauga casuta upload</a>'; 
- Daca nu se rezolva, trebuie vazuta pagina respectiva.

andras Mesaje: 430
Acum functioneaza. Daca as fi pus un alert(form_id); in functia add_upload(form_id) probabil mi-as fi dat seama si n-ai fi pierdut timpul cu aceste maruntisuri. Multumesc!

Subiecte similare