Pagini de site cu Microsoft Publisher

Aici este locul unde puteti scrie despre orice probleme /intrebari, in limita bunului simt, care nu au legatura cu subiectele din celelalte forumuri, sau cu materialele de pe site.
Avatar utilizator
Anghell
Mesaje: 17

Pagini de site cu Microsoft Publisher

Salut!
A mai trecut doua saptamani de cand n-am mai trecut pe la tine.
Eu am o problema, usoara pentru tine. Am incercat sa fac 2-3 pagini simple (Acasa,Despre mine,Ce vreau sa fac) cu Microsoft Publisher 2003, n-am reusit, ori nu stiu eu, ori n-am avut rabdare.
M-am luat dupa o carte: "Un site Web la indemna tuturor", scrisa de Silviu Cojocaru (fara reclama).
In carte zice ca trebuie sa am Microsoft FrontPage instalat in pc, si eu nu il am (ma fac putin de ras pe aici). Pentru mine este cam grava problema,vreau, dar nu pot.
Nu stiu daca am postat bine aici, daca sunt probleme, te rog sa il muti.

Multam fain. O zi buna.
o1 ianuarie 2020 - 31 decembrie 2020

MarPlo Mesaje: 4343
Salut
Daca vrei sa inveti dupa o carte, trebuie sa ai instalat programul din exemplele prezentate in acea carte, ca sa poti urma lectiile din ea; altfel, e timp irosit.
Nu cunosc Microsoft Publisher, si nici nu folosesc astfel de programe, ci scriu direct codul si fac paginile cu Notepad++.
In plus, chiar daca altcineva care l-a folosit (sau il foloseste) vede acest subiect, nu stiu cu ce te poate ajuta fiindca nu ai specificat concret ce anume doresti, ce ai facut, unde nu te descurci in acel program.

Subiecte similare