Problema in script CMS, Apache HTTP Server stopped working

Aici prezentati probleme, intrebari, sau orice subiecte legate de scripturi si tutoriale de pe site.
claUdiu
Mesaje: 313

Problema in script CMS, Apache HTTP Server stopped working

Buna
Am descarcat depe site CMS cu baza de date dar are o probelma cand il pun pe localhost nu ma lasa sa intru in add_del.php . Ce problema sa aiba?
Deci nu ma lasa deloc sa intru pe pagina , si imi apare urmatoarea fereastra cu erroarea :

Cod: Selectaţi tot

Apache HTTP Server stopped working and was closed

A problem caused the application to stop working correctly.
Windows will notify you if a solution is avalabile
Se spune ca...."omul tot invata in viata". Dar...Totusi...Trebie sa ne oprim undeva, nu?

MarPlo Mesaje: 4343
Nu stiu, nu am mai intalnit aceasta eroare.
Incearca sa stergi fisierul .htaccess, doar la asta am idee ca ar putea influenta Apache-ul, desi in el e un cod simplu de blocare acces la un fisier. Daca nici asa nu merge, nu-mi dau seama ce ar putea fi la acel fisier, daca doar la ala faace.
Ca sa verifici daca e ceva in acel fisier care sa cauzeze problema, sterge ce e in el si adauga doar:

Cod: Selectaţi tot

<?php echo 'Test'; ?>
sau un simplu cod html:
<h1>Test</h1>

claUdiu Mesaje: 313
Am sters tot si am adaugat o linie simpla de cod, si asa o mers.
Se spune ca...."omul tot invata in viata". Dar...Totusi...Trebie sa ne oprim undeva, nu?

MarPlo Mesaje: 4343
Atunci chiar nu stiu care sa fie problema, nu a mai mentionat-o nimeni iar daca la mine nu apare nu stiu ce sa verific si sa testez .
Oricum, este un tutorial exemplu ca model pentru cine vrea sa invete sa faca singur un CMS. Afisand cu var_dump date pe care le detin unele variabile si eliminand treptat anumite functii din cod, daca stii ce fac, pana nu mai apare eroarea, se poate gasi cauza.

Subiecte similare