Problema script inregistrare logare (model nou)

Aici prezentati probleme, intrebari, sau orice subiecte legate de scripturi si tutoriale de pe site.
MelecaCristian
Mesaje: 176

Problema script inregistrare logare (model nou)

am instalat si eu pe serverul meu noul script merge super bine pana la punctul in care un utilizator nou vrea sa se inregistreze sau sa isi recupereze parola ... scrie incarcare... apare formularul cateva secunde si se trage inapoi sus ... ce sa fac ? nu am restrictii serverul este platit instalarea am facut-o cum scria in indicatii totul merge inafara de acest aspect ... uite poti incerca si tu sa vezi :( http://tinyurl.com/c3hfbex[ (am pus scurtare de url...)
„Uneori o greşeală poate fi tot ce este necesar pentru o realizare valoroasă.” — Henry Ford

MarPlo Mesaje: 4343
Salut
Multumesc de observatie. E de la un cod in JS. Am remediat problema in script.
In fisierul "functions.js" (in directorul "js/"), la linia 69, am inlocuit linia de cod:

Cod: Selectaţi tot

$('#'+reID).animate({height: 'toggle'}, 800, 'swing');
Cu aceasta:

Cod: Selectaţi tot

$('#'+reID).slideDown(800);
Incearca si la tine.

MelecaCristian Mesaje: 176

Cod: Selectaţi tot

<?php
// interogator
if (isset($_SESSION['username'])) {
  echo 'url1';
}
else {
  // redirect daca nu este logat
  header( 'Location: url2');
}
?>
la celalat a mers nume ... am incercat nu name si cu username dar tot mia dat url2 care se seteaza cand nu este logat :-S
„Uneori o greşeală poate fi tot ce este necesar pentru o realizare valoroasă.” — Henry Ford

MarPlo Mesaje: 4343
Merge cu $_SESSION['username'] , testeaza si vezi cum e in fisierul "test.php".
La inceputul fisierului unde vrei sa folosesti sesiunea de logare, trebuie sa ai session_start() , sau include('users.php'); .

Subiecte similare