probleme login/pagini diferite

Discutii despre script-uri si coduri PHP-MySQL, precum si lucru cu XML in PHP.
sorinelo6
Mesaje: 3

probleme login/pagini diferite

am si eu o problema,am vazut ca se poata sa schimbi pagina pe care sa te dea dupa inregistrare dar ru vreau ca la fiecare user care se inregistreaza sa fie alta pagina,iar la autentificare sai arate pagina lui,pagina care daca o da la cineva(link_ul)sa o poata viziona.stie cineva cum sa fac?ms

MarPlo Mesaje: 4343
Salut
Pentru ceea ce vrei, trebuie facute cateva modificari la fisierele "index.php" si "login.php".
Am facut acum aceste modificari, in 2 fisiere separate pe care le-am adaugat in interiorul arhivei cu scriptul, intr-o arhiva "referer.rar".
Mai descarca inca o data scriptul de la pagina https://marplo.net/php-mysql/inregis ... care si vezi precizarea din subsolul fisierului "Citeste.html".

E bine sa testezi intai pe localhost.

sorinelo6 Mesaje: 3
ok ms mult ,o sa incerc ...si inca ceva pentru cei care mai trec pe aici mai dati si voi cate un click pe reclamele din site pentru ca la cat ne ajya oameni acesti amerita si ei atat pentru ca din cate stiu eu nu prea se mai dau clickuri pe reclame.ms mult inca o data

sorinelo6 Mesaje: 3
salut ,am descarcat dar nu este nimic in plus.nici la citeste si nci rar,mai incerci sa o pui o data? ms

MarPlo Mesaje: 4343
Am verificat si e cum am pus, cea cu modificari. Probabil la tine a ramas inregistrat in cache-ul din browser arhiva veche.
Am sa ti-o trimit prin mail.
Vei gasi inauntru o arhiva "referer.rar" cu fisierele modificate. Mai departe, presupun ca stii ceva PHP si te descurci.