Sesiune examene picate

Aici este locul unde puteti scrie despre orice probleme /intrebari, in limita bunului simt, care nu au legatura cu subiectele din celelalte forumuri, sau cu materialele de pe site.
patricia
Mesaje: 82

Sesiune examene picate

Stie cineva daca in afara de sesiunea de iarna in care se sustin examenele , mai exista si o alta sesiune imediat dupa aceasta in care se pot repeta examenele picate?
Daca stiti ca se poate face ceva de genul asta, va rog sa imi spuneti si mie
O sa intreb si la secretariat , dar daca a mai facut cineva asta va rog sa imi spuneti si mie.

steell Mesaje: 190
Nu cred ca exista. Cel putin nu la mine la Universitatea Pitesti. Insa in toamna dupa ce se dadeau restantele mai era o chestie numita 'extraordinara' in care plateai 1 milion de examen si puteai sa-l repeti daca nu il luai nici in restanta. acum s-au retras si astea:)).
La ce facultate esti?

epal Mesaje: 5
Buna
In general la facultate nu exista 2 sesiuni de restante. Doar la veterinara am auzit ca poti da un examen picat in fiecare luna pana il iei.
In rest, nu am auzit. Chiar unele facultati au sesiunea normala la sfarsitul semestrului, iar restantele exact inainte de inceperea unui nou an scolar, adica prin toamna, la inceput.
Beunăziua. Va invit sa creaţi un site gratis