Modificare in script comentarii 2

Aici prezentati probleme, intrebari, sau orice subiecte legate de scripturi si tutoriale de pe site.
don Maistru
Mesaje: 3

Modificare in script comentarii 2

Salut,

In primul rand tin sa mentionez ca sunteti extraordinari, un mare ajutor pt. cei mai nestiutori.
Problema mea consta in: am un site, am adaugat scriptul de comentarii 2, dar am o problema. Paginile vor fi mult mai multe si nu stiu cum sa fac sa verific comentariile fara a accesa toate paginile pe rand. Daca ma puteti ajuta sa modific scriptul in asa fel incat sa fiu anuntat prin email ca am un comentariu nou la pagina respectiva.

Multumesc anticipat.

MarPlo Mesaje: 4343
Salut
Acel script, ca si altele de pe site sunt mai mult o resursa de studiu pt. invatare, pentru cei care studiaza lectiile de pe site.
Restul modificarilor le face fiecare cum stie.
Poti sa postezi partea de cod facuta de tine unde incerci sa modifici ca sa fii anuntat prin email cand se adauga comentariu; si sa specifici unde nu te descurci.
- Uite aici tutorial cum se trimite email cu php: https://marplo.net/php-mysql/email.html

- Sau poti folosi acest Script de comentarii cu paginare, e mai avansat, are si pagina de verificare a mesajelor noi.

don Maistru Mesaje: 3
Asa este bine?

Cod: Selectaţi tot

  // Trimite date pentru avertizare comm nou
  $msg .= "Comentariu nou de la: $_POST[nume]\n";
  $msg .= "Mesaj:     $_POST[comentariu]\n";
  $recipient = "bac_cristy@yahoo.com";
  $subject = "Comentariu nou seriale";
  $mailheaders = "From: SerialeOnline \n";
  mail($recipient, $subject, $msg, $file0);

MarPlo Mesaje: 4343
Nu stiu, tu stii la teste.
Daca nu merge, vezi tutorialul acela, invata intai sa trimiti email simplu, cu un script pe server, apoi sa incluzi in comentarii.
Pe localhost nu merge functia mail().
Nu ma bag sa modific scriptul.

don Maistru Mesaje: 3
Este bun asa, am rezolvat. Multumesc frumos, topicul se poate inchide.

Subiecte similare