Verificare completare campuri de formular

Discutii si intrebari legate de scripturi si functii JavaScript, jQuery si Ajax, cod JavaScript in general.
criscris200
Mesaje: 5

Verificare completare campuri de formular

Am nevoie de ajutor la un php , vreau sa adaug atunci cand omul apasa 'trimite' fara sa completeze campurile , sa ii apar sub fiecare camp (input) un text (h3) doar ca nu reusesc .
Mentionez ca vreau ca textul (h3) sa apara " slideToggle("slow"); " daca se poate , daca ma poate ajuta cineva ... ofer si html'ul pe messenger de nevoie ... multumesc si astept , sa fiu ajutat ... o seara buna.

MarPlo Mesaje: 4343
Salut
Ce ai incercat sa faci tu personal, si unde anume nu te descurci?
Poate iti e de folos acest tutorial: Verificare si Validare caractere din formular si adaptezi ideea la scriptul tau.

criscris200 Mesaje: 5
vreau ca acele h3'uri care apar cand apesi pe "click me" sa imi apara separat ( la fiecare camp necompletat ) sau toate odata (daca nu a completat nici un camp ) cand o persoana apasa pe "trimite" ... putem vorbi pe messenger marplo ? sa'ti dau si html'ul sa vezi despre ce este vorba , asa o sa intelegi mai usor si poate ma si ajuti .. ( okaziicristi90@yahoo.com ) id'ul meu ..

alexl Mesaje: 2
Poti face asta cu Validation plugin:
jqueryvalidation.org/

Vezi exemplele de la ei de pe site, sunt multe care fac exact ce vrei tu.

criscris200 Mesaje: 5
ma ajuta pana la urma si pe mine cineva pe messenger va rog frumos ? ... nu reusesc sa fac protectia asta la mail ...

Subiecte similare