JavaScript - jQuery - Ajax

1. » Danutz
    Salut ! Am o problema cu un script slideshow , nu stiu cum sa fac slideshow-ul sa dea imaginile singur cu tot cu text....
    sunt doua fisiere fns.js:...
    Ultimul mesaj » Danutz
    mersi ! dar nu merge ... sau poate ca nu am inteles cum sa fac , caut de 2 zile .. si tot nu gasesc nimic :(

2. Loading Icons 1105 2

» bogdan16
    Salut!
    Revin cu o curiozitate care poate parea cam stupida: ce se ascunde in spatele acestor loading icons?
    Sunt foarte folosite spre exemplu la...
    Ultimul mesaj » bogdan16
    Am inteles. Multumesc pentru raspuns.

3. » bogdan16
    Salut! Se pare ca nu am inteles prea bine cum sta treaba cu getElementByID si va rog sa ma ajutati daca puteti.
    <html>
    <head>...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Raspunsul il gasesti in tutorialul Adaugare si preluare valori CSS cu JavaScript

4. » Komfort
    buna ziua as avea nevoie sa ma ajutiati cu o harta de imagine.......nu gasesc coordonatele unui dreptunghi....si nush cum sa le iau:(.......
    Ultimul mesaj » Komfort
    ce joc:|
    eu nu gasesc coordonatele unui dreptunghi ca sa inconjoare caldirea aia:((( e asa greu::((....pt mn da....nush cum sa iau coord.....toit am...

5. » yo_kata
    Salut!
    Am facut un script inregistrare/autentificare folosind ajax...totul a iesit ok...doar ca atunci cand ma logez,imi apare mesaj de confirmare...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Intr-un DIV poate fi incarcata cu Ajax. Ideea ar fi asa:
    1. Datele de logare din formular sunt trimise la o functie Ajax, apoi un return false ca sa...

6. » MarPlo
    Salut!
    Dupa ce am inteles problema cu neincaracarea elementelor din pagina am incercat sa rezolv astfel:

<html>
    <head>...
    Ultimul mesaj » bogdan16
    Acum a mers!
    Multumesc mult pentru ajutor , si imi cer scuze ca ti-am mancat atata timp. :oops:

7. » trif
    cum este un script care sa imi redirectioneze o pag html la alta php si fara sa zica ceva (numerotare sau sa fie un mesaj) ci doar sa se...
    Ultimul mesaj » trif
    multumesc mult! cu stima trif

8. » trif
    am o intrebare, cum pot sa fac un javascript ceva de genu <script type= text/javascript src= care sa imi ia din bd dar fara conectare informatia,...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Tine de un nivel mai avansat de cunostinte JavaScript si PHP. Oricum, ceva similar este explicat la lectia de la pagina , studiaz-o cu atentie si...

9. » pustiu78
    Va salut!
    Am facut o pagina in HTML:

<!DOCTYPE html PUBLIC -//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN >
    <html xmlns= >
    <head>...
    Ultimul mesaj » pustiu78
    MULTUMESC!
    Eu incercam cu scripturi gasite pe net.

10. Javascript 1 1615 3

» costyk90
    Salut vreaua sa stiu si eu daca se poate ca vreo functie sa imi modifice site-ul de la rezolutoa de 1280x1024 la 1024 x768
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Cauta scripturi, exemple pe net, studiaza ce gasesti, te ajuta la invatat.
    Acum ma concentrez sa mai fac niste lectii pt. cursul PHP.

11. » costyk90
    Salut ma numesc costel si as vrea sa ma ajutati si pe mn intro problema daca se poate cum fac sa deschid un fisier txt sau doc sau html intro...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    In scriptul respectiv, adaugi sa execute la momentul care vrei window.location= adresa_pagina ;