Scripturi de pe site

  1. problema chat 1361 1

    » Darius
    Am luat un chat de pe acest site si mi-a functionat pe multe situri gazduite gratis dar acum pe nou host in zona de chat imi afiseaza Not Found

    The...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Problema tine de configurarea serverului, dupa cum ai mentionat, pe multe alte site-uri functioneaza.
    Dar care sa fie cauza sau rezolvarea, nu...


  2. » ionut221
    In primul rand multumesc localhost pt acest script,functioneaza 100% dar problema este ca-mi apare in mijlocul sitului,cum fac ca ,casuta cu login si...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Incearca sa testezi doar script-ul asa cum e in arhiva descarcata, ai sa vezi ca functioneaza.
    Tocmai l-am testat inca o data fara probleme, deci...


  3. » bvlucretiu
    In fisierul bazadb.php dacă
    (// Daca e 0 va cere confirmarea inregistrarii la adresa de e-mail folosita la inregistrare
    // Daca valoarea este 1,...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Outlook are propriul sistem de email care nu are treaba sau legatura cu apache.
    Apache nu trimite singur mail-uri, ci, la fel cum e necesar sa fie...


  4. » claUdiu
    Buna. Am si eu o intrebare:). Am descarcat scriptul de paginare de pe site dar eu am incercat sa il modific cumva si nu am reusit...Sa zicem ca am o...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Poti incerca diferite teste separat sa vezi ce da. Unde scrii comanda sql direct cu date, fara variabile. De ex.:
    $sql = SELECT * FROM `nume_tb`...


  5. » bvlucretiu
    Sunt începător în programare (din acest sit am învăţat cel mai mult PHP şi MySQL), am descărcăt de pe SITul dv inregistrare_autentificare.zip am...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Intre acoladele unde e Cod pt. utilizatori autentificati se introduce codul (link-uri cu echo '<a href= pagina >Link</a>'; ) care vor fi...


  6. » claUdiu
    Buna...am luat scriptu-l depe site (cel de upload) si l-am modificat putin arata cam asa:

    <?php
    //Creaza codul pentru fisiere
    function...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Daca dupa ce l-ai modificat nu functioneaza, preblema e la ce schimbari ai facut.
    La prima vedere, nu vad unde e definita variabila $marime_fisiere...


  7. » midancea
    :?: M-a folosesc de scriptul de autentificare de pe acest site si vreau sa stiu unde ar trebui adaugat/modificat codul php pentru ca accesul la...
    Ultimul mesaj » nikuu2
    Salut!
    Citat din citeste.html aflat in arhiva scriptului de inregistrare.

    - Modul prin care se poate determina afisarea in site a unui continut...

  8. paginare php 1766 2

    » Cristina
    De cateva zile stau cu ochii in PC pt a rezolva problema cu paginarea da nu reusesc. :cry:

    In mare merge codul . Dar eu de ex selectez masiniile...
    Ultimul mesaj » Cristina
    Am reusit. Va multumesc mult. Este foare bun codul pentru paginare de pe acest site, numai ca trebuie putina atentie.


  9. » Wayn3
    salut ...
    uitati cam ce eroare imi da mie la scriptul cu ultimele subiecte de pe forum ....
    Warning: simplexml_load_file() : parser error : Space...
    Ultimul mesaj » Wayn3
    era de la restrictia din .htaccess ... acum merge stas ... multumesc :D


  10. » maximmus_k
    Va salut. Am un site si doresc sa folosesc scriptul de upload ca vizitatorii sa incarce materiale(poze) pe aceasta pagina. Am citit toate materialele...
    Ultimul mesaj » maximmus_k
    Multumesc pentru ajutor, functioneaza totul. Incerc sa fac cat mai putin deranj dar daca voi mai intampina probleme mai apelez . Cu stima, Cristian


  11. » ionatan
    Avatar utilizator
    Buna,
    ma bucur mult pt ca am dat de acest site de unde pot sa invat multe lucruri.. mi-a fost si imi este de mult folos..
    am si eu nevoie de un mic...
    Ultimul mesaj » keenbr
    Salut!
    In primul rand ar trebui sa citesti cursurile de pe acest site.eu de aici am invatat sa lucrez cu php si sql destul de bine!

    Faci o baza...


  12. » Danutz
    Salut ! Am facut un site de curand si am folosit scriptul de autentificare , foarte bun scriptul , problema mea este urmatoarea , nu stiu cum sa fac...
    Ultimul mesaj » Danutz
    Gata am reusit , ms mult . Scz , la inceput nu intelesesem...

  13. Upload in bd
    1 2
    3656 13

    » trif
    Avatar utilizator
    am luat scriptul php Upload de pe sitele d-voastra dar ceea ce vreau eu este urmatoarea: ca dupa ce imi pune in folderul care trebuie (asa cum face)...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Dupa cum vad, adresa si numele fisierului e stocat in variabila $descarca , probabil te poti folosi de asta.


  14. » pustiu78
    Va salut!,

    Am adaptat scriptul inregistrare - autentificare, logare ( ) la un site.
    Am schimbat numele tabelului si numele unor coloane. Am...
    Ultimul mesaj » pustiu78
    Multumesc MarPlo.
    Functioneaza!


  15. » steauab
    Cum pot sa pun scriptul comentarii (nr3) intr un fisier html ? Am reusit sa postez scriptul doar daca am salvat pagina in php si ca sa faca lumea...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Ar putea fi adaugat cu <iframe>(daca nu stii cum, vezi la pagina target= _blank la subcapitolu 4), dar numai pentru o singura pagina .html....


  16. » claUdiu
    Buna, deci am descarcat scriptul de paginare de pe site dar am o problema.

    Eu as vrea sa aduag urmatorul cod in el:

    <?php
    $cuvant=$_GET ;...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Unde e asa:

    /*** Afisarea datelor obtinute ***/
    // Parcurge variabilele array setate in bucla WHILE
    for($i=0; $i<count($id); $i++) {
    // Aici...


  17. » Pigmy
    Salutare, dupa cum spune si titlul, doresc si eu o modificare la scriptul de pe site si mai exact de aici .
    Tot ce vreau sa fac...sa am un selector...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Uite, ca sa fie cu bine spre ajutor ( ca poate o sa ajuti si tu pe altii ), poti face acea modificare in script-ul Formular de contact urmand pasii...


  18. » pustiu78
    Va salut!
    Am folosit
    Intr-un meniu, de exemplu, am categoriile: Home, Autentificare, Cat1 pana la Cat5.
    La Autentificare am folosit fisierul...
    Ultimul mesaj » pustiu78
    Multumesc!
    Am incercat acest lucru si nu functiona.
    Am descoperit greseala facuta de mine.


  19. » cristina_asan
    am si eu o intrebare daca se poate.
    de ce imi apare chiar sub comentarii in loc de pagini ceva de genul: ďťżďťż
    si mai apare deasupra la...
    Ultimul mesaj » cristina_asan
    multumesc pentru raspuns
    am rezolvat-o


  20. » claUdiu
    Buna , oare scriptul de upload de pe site poate avea o functie?? . De ex cand cineva uploadeaza sa scrie intrun fisier .txt ipul celui care a...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Transferi numele fisierului ca parametru la functie, si in ea adaugi sa-l preia.
    Alte lucruri in legatura cu acest script incearca sa le gasesti si...


  21. » claUdiu
    Buna , am descarcat scriptul de upload fisiere(cel simplu) de pe site , as vrea sa stiu daca ati putea sami ziceti ceva .

    Adika cand aleg fisierul...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Asta inseamna sa fie facut alt script si cu ceva JavaScript.
    Ideea e sa deschida, cu atributul target in form, pagina care va face upload intr-o...


  22. » mafios_x
    am si eu o problema la scriptul de adaugare comentarii !
    vreau sal instalez aici : http:// mafios.info/bancuri
    pe site acela de bancuri, ca sa se...
    Ultimul mesaj » nicu1
    Buna ziua
    Multumesc.
    Am sa mai experimentez pe aici, trebuie sa-i dau de cap cumva.

    O duminica placuta.


  23. » pustiu78
    Am descarcat Mailer - Script PHP trimitere date prin e-mail
    La Scriptul inregistrare - autentificare, logare am vazut ca este pusa protectie...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Se poate. Inlocueste tot codul din fisierul mail.php cu urmatorul:

    <?php
    // De la

    $to = 'adresa_dv@de.mail'; // Aici inlocueste cu adresa de...


  24. » claUdiu
    Buna
    Am descarcat depe site CMS cu baza de date dar are o probelma cand il pun pe localhost nu ma lasa sa intru in add_del.php . Ce problema sa...
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Atunci chiar nu stiu care sa fie problema, nu a mai mentionat-o nimeni iar daca la mine nu apare nu stiu ce sa verific si sa testez .
    Oricum, este...


  25. » oana8823
    Cum sa fac sa aliniez chatul la stanga paginii pentru ca in centru ocupa foarte mult spatiu,m-am dus in css dar efectiv nu reusesc.multumesc
    Ultimul mesaj » MarPlo
    Salut
    Pentru alinierea intreg chatului spre stanga, incearca din .css, unde ai:
    #chat_bloc {
    margin:2px auto;
    ...
    }
    Inlocuiesti cu:...

Permisiunile forumului

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum